Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine Toompeal ja Jüriöö pargis

24. veebruari hommikul võtsid teiste seas lipu heiskamisest Pika Hermanni tornis osa JWG riigikaitse suuna õppursõdurite liputoimkonnad piduliku riigilipuga ja kooli lipuga.

Sama päeva pärastlõunal tähistati Jüriöö pargis meie riigi 103. aastapäeva piduliku vabaduse lõkke süütamisega. Üles olid rivistatud Vahipataljoni auvahtkond, Jakob Westholmi Gümnaasiumi (JWG) riigikaitse suuna õppursõdurite liputoimkod (Anne-Mai Nahk, Milena Vaakmann ja Kadriliis Jaaksaar) ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu liputoimkond ( Enn Virupalu ja Rein Välik). Kohal olid Riigikogu liige Viktor Vassiljev, Linnaosade valitsuste juhid Jaanus Riibe ja Vladimir Svet, kaitseliitlased, eru- ja reservohvitserid, vabadusvõitlejad ning teiste ühiskondlike organisatsioonide esindajad, samuti Vahipataljoni ülem kol-ltn Margot Künnapuu ja Kaitseliidu Peastaabi operatiivosakonna ülem kol-ltn Rasmus Lippur, lisaks JWG õpetajad Kaiko Lippur ja Marge Ensling ning õppursõdurid Martin Rahuorg ja Ralf Erik Prits.

Ürituse moderaatoriks oli näitleja Kristjan Sarv.

Pärjad asetati Eesti Vabadussõja võitlejate mälestusmärgi jalamile Jüriöö pargi, Tallinna Linnavalitsuse, Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu (v-ltn Tiit Põder, vbl Marek Nummu ja JWG õppursõdur Ott Erik Õunapuu) poolt.

JWG õppursõdurid Marian Ensling, Sander Kallip ja Hanna-Grete Kütt lugesid ette Eesti iseseisvusmanifesti, v-ltn Tiit Põder andis ülevaate manifesti saamisloost ja ettelugemisest Eesti linnades veebruaris 1918 ning mälestustahvli avamisest manifesti trükkinud trükikojal veebruaris 2011 Pärnus.

Jüri Uppin autasustas teiste seas Vahipataljoni ülemat kol-ltn Margot Künnapuud Jüriöö Tähe aumärgiga. Eesti Kodukaitse Ajaloo Seltsi esindajad Aadu Jõgiaas ja Rein Kork autasustasid Eesti Kodukaitse teeneteristiga kolonel Manivald Kasepõldu ja Jüriöö pargi rajajat Jüri Uppinit.

Sõnavõttudega esinesid veel Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, heraldik Priit Herodes ja Tallinna Lasnamäe Linnaosa vanem Vladimir Svet

Tiit Põder
v-ltn (e)


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga