7. märtsil Haapsalus

7. märtsil Haapsalus

Peterburis 1917.a. Eesti sõjaväelaste demonstratsioonil kasutatud loosunglipu oli valmistanud Jacob Bockmann, sünd. 1. veebruaril 1889.a. Albu vallas, Mägede külas. J.Bockmann oli  elukutseline fotograaf, kelle fondis on säilinud 10237 fotot. Alates 1950. aastast kuni surmani oli J.Bockmann Ambla kiriku organist.

Jacob Bockmann oli ka aiapidaja, kasvatades omale kõik aiasaadused, lisaks olid temal ka mesilased. J.Bockmann oli aristokraatliku väljanägemise ja hoiakutega väärikas härrasmees, karsklane ning tervislike eluviiside harrastaja kes haigestus elus esimest korda vahetult enne oma surma. J. Bockmann suri 1983 a. kevadel ja ta maeti Ambla kiriku juurde.

Suheldes tolleaegse Ambla kirikuõpetaja Einar Laigna’ga, andis ta temale edasiseks säilitamiseks Peterburist kaasatoodud loosunglipu. 1990 -ndate alguses andis Einar Laigna reliikvia üle Eesti Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsile, kust see edasi läks Ajaloomuuseumi fondi.

Eesti Eruohvitseride Kogu juhatuse otsusega on valmistatud loosunglipu koopia, et kinkida see Peterburi eestlaste Jaani kirikule. Olgu see EEOK poolne kingitus mälestamaks väärikaid, tänu kellele tohime tähistada Eesti 100-dat. 7. märtsil algusega kell 17.00 toimub Haapsalu Jaani kirikus (Kooli 4) kontsert-tänujumalateenistus, kus Eesti Eruohvitseride Kogu juhatus annab loosunglipu koopia üle toimkonnale, kes toimetab loosunglipu Peterburi Jaani kirikusse.

  1. märtsi sündmused Haapsalus algavad kogunemise ja lõunasöögiga Haapsalu Kultuurikeskuse (Posti 3) kohvikus (rikkalik lõuna a’4€) kell 15-16.00.
    Seejärel näituse „Kaitseliidu meened 2“ külastus Lääne Maakonna Keskraamatukogus
    (Posti 3), ehk samas majas. Kell 16.45 asetame ühispärja Läänlaste Vabadussõja mälestussambale Haapsalu lipuväljakul ning
    kell 17 algab kontsert-tänujmalateenistus Haapsalu Jaani kirikus (Kooli 4).

EESTI ERUOHVITSERIDE KOGU
EELK HAAPSALU PÜHA JOHANNESE KOGUDUS
EESTI VABADUSVÕITLEJATE LIIT
KAITSELIIDU LÄÄNE MALEV
EESTI LIPU SELTS
HAAPSALU LINN

 

Vaata pilte siit

 


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga